logo

Raahen seudun hyvinvointikuntayhtymä

Raahen seudun hyvinvointikuntayhtymän toiminta on päättynyt.

Sosiaali- ja terveydenhuollon palvelut ovat siirtyneet 1.1.2023 alkaen Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialueelle, Pohteelle. Palvelut ja yhteystiedot löytyvät osoitteesta www.pohde.fi.

 

Raahen sairaala-alueen omistus ja kiinteistöhuolto ovat siirtyneet Raahen Hoivatalot Oy:lle www.hoivatalot.fi.

 

Hyvinvointikuntayhtymän toimivaltainen viranomainen on 1.1.2024 alkaen Raahen kaupungin talousjohtaja Päivi Määttä siihen saakka kun kuntayhtymä on purkautunut.

Päivi Määtän yhteystiedot: puhelin 044 439 3230, sähköposti paivi.maatta@raahe.fi

Hyvinvointikuntayhtymän kirjaamon sähköpostiosoite:
kirjaamo@ras.fi

Yhtymähallitus

Puheenjohtaja Antero Aulakoski, Raahe, 050 557 4986, antero.aulakoski(at)raahe.fi

I varapuheenjohtaja Mika Huhtamäki, Raahe, 050 530 3609, mikahuhtamaki(at)hotmail.com

II varapuheenjohtaja Paavo Törmi, Raahe, 050 411 5604, paavo.tormi(at)raahe.fi

Pirkko Ahokas-Tuohinto, Raahe, 0400 587 022, pirkko.ahokas-tuohinto(at)raahe.fi

Eija Flink , Pyhäjoki, 050 552 7005, eija.flink(at)pyhajoki.fi

Virpi Honkala, Raahe, 044 439 4800, virpi.honkala(at)fimnet.fi

Aimo Karppinen, Raahe, 050 404 1899, aimo.karppinen(at)luukku.com

Marko Niinimaa, Siikajoki

Riitta-Liisa Salmenkangas, Siikajoki, 050 567 7200, riitta-liisa.salmenkangas(at)siikajoki.fi

Antti Tornberg, Pyhäjoki, 044 135 7850, anttikalevi.tornberg(at)gmail.com

Anna-Liisa Virta, Raahe, 040 506 4519, annaliisavirta(at)gmail.com

Sidonnaisuusrekisteri

 

Tarkastuslautakunta

Tarja Ollanketo, Raahe

Keijo Mustonen, Siikajoki, puheenjohtaja

Janne Sirkka, Pyhäjoki

 

Vastuunalainen tilintarkastaja

JHT, KHT tilintarkastaja Tiina Mikkonen-Brännkärr

 

Kokoukset

Esityslistat ja pöytäkirjat

Viranhaltijapäätökset

 

Hallinnon keskeiset asiakirjat

Perussopimus 

Hallintosääntö 

Tilinpäätös 2022 

Osavuosikatsaus 1-8/2022 

Tilintarkastajan tarkastuskertomus 2022